NOWY ZNAK drogowy na autostradach. Zamontowano ich już ponad sto! Ważne ostrzeżenie dla kierowców! [ZDJĘCIA]

2022-04-07 14:56

Nowe znaki na autostradach w Polsce - tylko w marcu zamontowano ich 111. Dla kierowców są one bardzo istotne. Jeśli natkniecie się na te znaki drogowe, od razu zawróćcie! Co one oznaczają? Gdzie można dokładnie trafić na nowe znaki drogowe?

NOWY ZNAK drogowy na autostradach. To ważne ostrzeżenie dla kierowców!

Nowe znaki drogowe na autostradach. O co chodzi? Jak podaje portal "Auto Świat", tylko w marcu Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała ich 111. To duże żółte tablice z czerwoną dłonią. W jej centralnym punkcie widzimy znak "STOP", a poniżej napis: zły kierunek.

Nowe znaki drogowe mają ostrzegać kierowców przed wjazdem pod prąd.

Często słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, dla innych jak i samych siebie - czytamy w komunikacie GDDKiA

Pomysł został zaczerpnięty z innych krajów. Podobne znaki można zauważyć np. w Austrii czy Niemczech.

W Polsce wspomniane znaki drogowe początkowo znalazły się przy autostradzie A4, m.in. na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl, a także przy granicy Polski z Ukrainą w Korczowej. Jak podaje "Auto Świat", znaki mają też pojawić się w innych miejscach. Chodzi tu m.in. o odcinki S1 - Bielsko-Biała Lipnik, Żywiec Soła i Zwardoń; S7 - Barcza, Kielce Południe, Jaworznia, Skarżysko Północ i Powierz oraz na MOP-ach Ostróda, Grabin, Olsztynek, Lutek i Pawliki; S8 - Sieradz Południe, Jakubów, Tomaszów Mazowiecki Południe, Studzianki, Paszków, Wypędy, Mszczonów Północ, Zambrów Zachód i Kołaki; S74 - Kielce Zachód.

Jarmark Wielkanocny w Szczecinie

Jadąc autem uważajcie nie tylko na nowe znaki, ale też na Alberta z ESKI :)

Posłuchajcie jego najnowszej drogowej WKRĘTARKI!

Listen to "Kolizja" on Spreaker.