Nowy przystanek w Kielcach. Od soboty autobusy zatrzymają się przy ul. Jesionowej

2020-02-10 12:21
Dzisiaj protest kierowców MPK w Kielcach. Autobusy NIE WJADĄ w...
Autor: ToM Będzie protest MPK w Kielcach. Autobusy nie wjadą w ul. Olszewskiego i Puscha

Przystanek autobusowy zamiast miejsc parkingowych. Już od wtorku drogowcy zaczną ustawiać go w zatoce przy ul. Jesionowej, w pobliżu skrzyżowania z Warszawską. Będą tam zatrzymywać się autobusy pięciu linii.

Jak już informowaliśmy, Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wytypował około 40 miejsc w mieście, w których mogą pojawić się nowe przystanki autobusowe. Pierwszy z nich ma stanąć właśnie przy ul. Jesionowej, w pobliżu skrzyżowania z Warszawską.

- Od dnia 11 lutego zostaną zlikwidowane stanowiska postojowe usytułowane w zatoce na ul. Jesionowej w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Warszawską. W tym miejscu wyznaczony będzie przystanek komunikacji zbiorowej - poinformował Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Na nowym przystanku przy ul. Jesionowej mają zatrzymywać się autobusu pięciu linii - 4, 7, 36, 110 i 114. - Poprzedni przystanek jest dopiero przy osiedlu Bocianek, kolejny aż koło ulicy Klonowej, dlatego doszliśmy do wniosku, że ten przystanek jest tam niezbędny - tłumaczy Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Kolejne dwa nowe przystanki mają pojawić się przy ul. Poleskiej. Być może uda się je ustawić jeszcze w lutym. - Powstało tam kilka bloków, a mieszkańcy mają jednak daleko do przystanków. Stąd wniosek o parę przystanków w tej okolicy - podkreśla Barbara Damian.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE