Świętokrzyska policja

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Nowoczesne auto dla świętokrzyskich kontrterrorystów. Wsparcie od samorządu województwa

2022-09-30 13:18

Zakup nieoznakowanego samochodu osobowo – terenowego dla policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Kielcach, będzie możliwy dzięki dotacji przekazanej przez Urząd Marszałkowski. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi 360 tys. zł.

Samorząd województwa świętokrzyskiego wspiera służby, które czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu. Przekazana kwota pozwoli Komendzie Wojewódzkiej na montaż segmentu zakupów potrzebnego sprzętu, będzie cennym uzupełnieniem finansowania z innych źródeł. Na ostatniej sesji Sejmiku radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie, co pozwoliło na przekazanie tych pieniędzy na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – powiedział marszałek województwa, Andrzej Bętkowski.

Pojazd ten jest niezbędny do zadań związanych  między innymi,  z prowadzeniem działań kontrterrorystycznych, bojowych, minersko – pirotechnicznych oraz ratunkowych w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzi.

Łącznie świętokrzyscy funkcjonariusze planują zakup 20 samochodów osobowych w wersji oznakowanej i nieoznakowanej. Ich koszt wyniesie 3 mln 405 tys. zł. Na tę kwotę składają się środki pochodzące z budżetu KWP w Kielcach, dofinasowanie przekazane przez samorządy lokalne na Fundusz Wsparcia Policji oraz dotacja uzyskana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce
Sonda
Czy twoim zdaniem, nowe przepisy wpłyną na bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE