Nowoczesna hala sportowa powstaje przy I LO w Kielcach

2022-08-04 14:38
Nowoczesna hala sportowa powstaje przy I LO w Kielcach
Autor: UM Kielce

Obok I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego powstaje wielofunkcyjna i nowoczesna hala sportowa. Uczniowie I oprócz sali sportowej będą mieli do dyspozycji kompleksowo wyposażoną salę fitness, sanitariaty oraz dodatkowe pomieszczenia dydaktyczne. Powstanie również łącznik między halą sportową i budynkiem szkoły.

Za ponad 13 mln zł powstaje nowoczesny obiekt, który umożliwi realizację zajęć sportowych na najwyższym poziomie. Większość pieniędzy pochodzi z budżetu miasta, niemal 3 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa ma się zakończyć w sierpniu 2023 roku.

- Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest prowadzenie zajęć WF w odpowiednich warunkach. Cieszymy się, że już wkrótce będzie to możliwe. Jestem przekonany, że nowa hala sportowa wpłynie zarówno na wyniki, jak i na jeszcze większą popularyzację kultury fizycznej wśród młodzieży – przekonuje Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Prace na budowie hali rozpoczęły się w styczniu tego roku. Prawie gotowy jest już parter budynku, który powstaje w miejscu dawnego betonowego boiska.

- Od 15 lat jestem dyrektorem tej szkoły i podobnie jak moi poprzednicy, zabiegałem o budowę nowej hali sportowej. Bardzo się cieszę, że ta inwestycja wreszcie dojdzie do skutku – przekonywał w chwili rozpoczęcia budowy dyrektor I LO, Waldemar Pukalski.

Na parterze budynku zlokalizowana zostanie wielofunkcyjna sala sportowa, oprócz niej będzie tam pokój nauczycieli WF, sala fitness, siłownia, szatnie, toalety, magazyny oraz pomieszczenie socjalne. Na piętrze powstanie pięć sal dydaktycznych, zaplecza, toalety oraz strefa spotkań i cichej nauki. Komunikację zapewnią dwie klatki schodowe oraz winda zlokalizowana w holu głównym.

Prace budowlane zakładają również zagospodarowanie terenu wokół budynku.Dyrekcja szkoły zwraca uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt tej inwestycji. Dodatkowe sale lekcyjne umożliwią rozpoczynanie zajęć o godzinie 8.00, a nie jak dotychczas o 7.30, oraz wcześniejsze ich kończenie. Dzięki temu poprawi się komfort pracy oraz zwiększy się możliwość organizowania zajęć pozalekcyjnych.

Pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki, pozwolą uczniom na udział w profesjonalnych zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych w ramach działających w szkole sekcji sportowych.

Eska Summer City Kielce 2022 START

Quiz o Polonezie

Pytanie 1 z 10
Nazwa "Polonez" została wybrana...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE