Noc Biologów na UJK - w tym roku zdalnie. Jakie atrakcje przygotowano?

2021-01-05 16:47
Nauka biologia
Autor: pixabay

Zbliża się kolejna Noc Biologów. Impreza odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 stycznia - tym razem online. Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotował wiele ciekawych wykładów, warsztatów, pokazów. W tym roku będzie im towarzyszyć hasło „Człowiek i mikroorganizmy”.

To będzie X jubileuszowa Noc Biologów na UJK w Kielcach. Organizatorzy znów chcą pokazać, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych.

- W programie będzie można znaleźć na pewno tematy, które zainspirują do dalszych poszukiwań naukowych. Impreza zachęci do zgłębiania tajników nauk biologicznych, myślę że zarówno tych najmłodszych uczestników, jak i najstarszych, dlatego że nauki biologiczne kryją bardzo wiele ciekawych aspektów - zapewnia prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka, prorektor do spraw nauki UJK.

Podczas tegorocznej Nocy Biologów będzie można, między innymi, poznać niesamowite życie mrówek, dowiedzieć się dokąd nocą tupta jeż, zobaczyć jak wyhodować komórkę w warunkach laboratoryjnych, czy sekcje ryb na przykładzie karpia.

Noc Biologów rozpocznie się 8 stycznia o godzinie 17 i potrwa do godziny 20. Szczegółowy program na stronie UJK.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Bibliomat dla czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE