Nauczyciele będą odczarowywać matematykę w klasach I-III

2020-03-11 0:41
Szkoła
Autor: pixabay.com

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zakończyło właśnie projekt „Mosty Edukacji Matematycznej w klasach I–III”, w którym wzięło udział ponad 100 nauczycieli z regionu.

Ci uczyli się, jak w ciekawy sposób przekazywać swoją wiedzę najmłodszym. – Chcemy odczarować matematykę i pokazać ją w innym świetle – mówi Katarzyna Pluta, konsultant ŚCDN.

Projekt trwał ponad trzy miesiące. W tym czasie nauczyciele poznawali kreatywne metody nauki matematyki, brali udział w warsztatach, konferencjach, wymieniali się doświadczeniami, a także wspólnie opracowywali materiały i pomoce dydaktyczne. 

Nauczyciele przyznają, że maluchy bardzo chętnie biorą udział w kreatywnych zajęciach matematycznych zaproponowanych w czasie projektu. – Kiedy okazywało się, że kolejne zajęcia będą odbywać się tradycyjnie w ławeczkach, dzieci były rozczarowane – mówi Anna Barańska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE