Najlepsi bilardziści grają w Kielcach. Trwają Mistrzostwa Polski

i

Autor: M. Urban Trwają Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2021

Najlepsi bilardziści grają w Kielcach. Trwają Mistrzostwa Polski

2021-12-14 15:55

W Kielcach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Bilard 2021. W stolicy województwa świętokrzyskiego gra około 40 zawodników i zawodniczek. To najlepsi bilardziści w kraju, którzy do tej imprezy przygotowywali się od dawna. Mistrzostwa są również szansą na zdobycie przepustki na kolejne prestiżowe zawody.

Jak powiedział dyrektor rozgrywek Grzegorz Kędzierski, to najważniejsza tego typu impreza w kraju. To właśnie w Kielcach swoimi umiejętnościami wykazują się bilardziści będący częścią elity nie tylko w Polsce ale też na Starym Kontynencie. To dlatego, że wśród zawodników znajdują się zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuły mistrzów Polski i Europy.

Mistrzostwa Polski w Bilard 2021 to szansa by sięgnąć po kolejne laury.

- To ważne zawody dla bilardzistów. To szansa na to, by dostać się do kadry narodowej i móc założyć koszulkę z orłem na piersi. Myślę, że to największy powód do rumy i radości, o który walczy każdy sportowiec – powiedział Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego, a także dyrektor ogólnokrajowych rozgrywek.

Nadzieje na dobre wyniki ma Daniel Macioł, który na zawody przyjechał Mikołowa koło Katowic.

- Numer 1 i numer 2 z rankingu jedzie z automatu na Mistrzostwa Europy Seniorów, które są bardzo prestiżową imprezą. Oczywiście idą za tym również korzyści finansowe jeśli chodzi o dofinansowania na udział w turniejach. Myślę, że warto się starać, by zająć te jak najwyższe lokaty – przyznał Daniel Macioł.

Podobnego zdania jest Oliwia Zalewska, aktualna mistrzyni Europy w 8-bil i zawodniczka, która wywalczyła nominację na World Games.

- Faktycznie, jest o co walczyć – komentowała Oliwia Zalewska.

Mistrzostwa Polski w Bilard potrwają w Kielcach do niedzieli 19 grudnia.