MUP Kielce wspiera bezrobotnych także w 2021 roku. Pierwszy nabór już ruszył

2021-01-11 9:29 MUR
pieniądze
Autor: pixabay.com

Również i w tym roku bezrobotni w Kielcach mogą liczyć na wsparcie ze strony Miejskiego Urzędu Pracy. Instytucja opublikowała właśnie terminy przyjmowania wniosków o wsparcie m.in. w założeniu własnej działalności gospodarczej. Dokumenty można składać od 22 lutego.

Od dziś można ubiegać się o doposażenie stanowiska pracy, z kolei już 14 stycznia można składać wnioski o zorganizowanie staży. Wielu mieszkańców zainteresuje możliwość sięgnięcia po dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej, co będzie możliwe od 22 lutego. 

Miejski Urząd Pracy w Kielcach poinformował również o wysokości kwot, jakie będzie można uzyskać na poszczególne formy wsparcia w 2021 roku. Na przykład dotacja na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wynosi 25 tysięcy złotych, z kolei refundacja kosztów wyposażania lub doposażenia stanowiska pracy to 22 000 zł.

Więcej informacji: https://mupkielce.praca.gov.pl/-/13972305-kwoty-wsparc-poszczegolnych-form-aktywnych-rynku-pracy-na-rok-2021-w-ramach-srodkow-funduszu-pracy