Mecze Korony oraz PGE VIVE bez udziału publiczności

2020-03-11 1:19
Korona Kielce Pućko
Autor: Maciej Urban

Kluby występujące w ramach piłkarskiej PKO Ekstraklasy będą grać bez kibiców na trybunach. Podobna decyzja zapadła w gronie przedstawicieli PGNiG Superligi, w której na co dzień swoje mecze rozgrywka ekipa PGE VIVE Kielce.

Zamknięcie rozgrywek dla publiczności ma oczywiście związek z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych.

Bez kibiców oraz nawet bez dziennikarzy odbędzie się mecz 27. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock, a Koroną Kielce. Mazowiecki klub podjął decyzję o ograniczeniu osób przebywających na obiekcie do minimum. W tej chwili mało prawdopodobna wydaje się obecność fanów na meczu Korony 22 marca. Przypomnijmy, że tego dnia żółto-czerwoni zagrają na Suzuki Arenie z Piastem Gliwice.  

Nie inaczej jest w świecie piłki ręcznej. „W związku z decyzją organów administracyjnych w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu rozgrywek bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania” – czytamy w komunikacie.

To już kolejna informacja, która uderza w PGE VIVE Kielce. Kibice nie zobaczą na żywo także dwóch meczów w ramach Ligi Mistrzów z Celje Pivovarną Lasko. Spotkanie rozegrane w Kielcach bez publiczności to dla klubu strata ponad 100 tysięcy złotych z tytułu wpływów ze sprzedanych biletów.

– Musimy się do tego dostosować. Nie jest to łatwa decyzja, po części narzucona z odgórnymi regulacjami. Zdajemy sobie jednak sprawę z zagrożenia i zdrowie kibiców oraz zawodników jest dla nas najważniejsze – mówi Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu w PGE VIVE Kielce.

Sytuacja jest dynamiczna i wspomniane decyzje nie mają narzuconych ram czasowych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE