Liga Mistrzów bez publiczności? PGE VIVE wstrzymuje sprzedaż biletów

2020-03-10 8:18
PGE VIVE Kielce przed meczem ligowym
Autor: Maciej Urban

Wszystko wskazuje na to, że oba spotkania między drużyną Tałanta Dujszebajewa, a Celje Pivovarną Lasko w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Kielecki klub wstrzymał sprzedaż biletów na mecz rewanżowy, jaki odbędzie się w Hali Legionów.

Obecnie wiele sportowych wydarzeń z udziałem fanów, w tym elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów w piłce ręcznej, stoją pod dużym znakiem zapytania. Przyczyną jest rozprzestrzeniający się w Europie koronawirus.

Pierwszy mecz z Celje zaplanowano na 21 marca, o godz. 19:00. Słoweński minister zdrowia, Aleš Sabre, wydał dekret, na mocy którego zakazuje się w tym kraju organizacji imprez publicznych z udziałem ponad 500 osób. - Wstrzymajcie się z organizacją swoich wyjazdów na mecz w Celje. Mecz może się odbyć bez widowni - przyczyna wiadoma poparta dekretem słoweńskiego rządu – napisał na twitterze do kieleckich kibiców Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu kieleckiego klubu.

Jednak podobne zalecania pojawiają się także w Polsce i wszystko wskazuje na to, że także rewanż w kieleckiej Hali Legionów odbędzie się bez udziału publiczności.

- W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych – napisano w komunikacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jeśli tylko znikną przeciwwskazania i mecz będzie mógł odbyć się z udziałem publiczności, sprzedaż biletów na spotkanie przypadające na 28 marca zostanie wznowiona.

Koronawirus: lista szpitali
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE