Kto pomoże w leczeniu niepłodności? Kielecki ratusz szuka realizatorów programu in vitro

2021-01-15 14:51
In vitro
Autor: Elena Έλενα Kontogianni Κοντογιάννη / Pixabay Zapłodnienie pozaustrojowe widoczne pod mikroskopem.

Problem kielczan starających się o dziecko, a jednocześnie zmagających się z niepłodnością wkrótce może być rozwiązany. Kielecki ratusz szuka klinik chętnych do realizacji miejskiego programu zapłodnień in vitro.

Program leczenia niepłodności metodą in vitro został rozpisany na lata 2021 - 2024. Może z niego skorzystać około stu par.

- Ogłosiliśmy konkurs na realizatora lub realizatorów programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Jest on adresowany do podmiotów, które wykonuja działalność lecznicą, świadczące usługi medyczne w zakresie leczenia niepłodności właśnie takimi metodami. Oczywiście to wszystko zgodnie z zapisami ustawowymi – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Zgłoszone oferty oceni specjalna komisja powołana przez prezydenta Bogdana Wenty.

- W jej skład wchodzą pracownicy referatu promocji zdrowia i profilaktyki w Urzędzie Miasta, a także radni kieleccy – informuje rzecznik.

Na program in vitro miasto Kielce wyda 1,5 miliona złotych.

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE