Kradzieże samochodów w Świętokrzyskiem w 2022 roku. Gdzie zginęło najwięcej aut, które marki najczęściej padały łupem złodziei? Zobacz dane

2023-01-17 15:13
Kradzieże samochodów w Świętokrzyskiem w 2022 roku. Gdzie najczęściej ginęły auta, które marki najczęściej padały łupem złodziei? Zobacz dane
Autor: East News / Reporters / STG/REPORTER

Niespełna sto zgłoszeń o kradzieżach samochodów przyjęli policjanci z całego województwa świętokrzyskiego w minionym, 2022 roku.

Ile kradzieży w Świętokrzyskiem?

Według danych, które otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Policji 2022 roku na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 98 przypadków kradzieży samochodów (o trzy zgłoszone przestępstwa więcej niż w 2021 roku) Do tego typu przestępstw najczęściej dochodziło na terenie powiatu kieleckiego, największego w regionie pod względem liczby mieszkańców oraz gmin.

- W związku z kradzieżami samochodów, spośród osób zatrzymanych w ubiegłym roku 24 miały status podejrzanego - informuje zespół prasowy świętokrzyskiej policji. Jeśli chodzi o marki najczęściej kradzionych pojazdów, tu przeważają niemieckie.

Które samochody najczęściej padały łupem złodziei w Świętokrzyskiem? Te dane możecie zobaczyć w galerii poniżej (podajemy kolejność od najmniejszej do największej liczby).

Jak się zabezpieczyć?

Policjanci radzą, jak należy zabezpieczyć swoje auto oraz jego wyposażenie, aby nie padły łupem złodziei. Oto cenne wskazówki (źródło www.policja.pl).

  • Nie zostawiajmy bagaży i innych przedmiotów na widocznym miejscu, zabierajmy je ze sobą lub zamykajmy w bagażniku.
  • Drzwi pojazdu zamykajmy za każdym razem, gdy opuszczamy go choćby na chwilę.
  • Włączajmy alarmy.
  • Za pośrednictwem odpowiednich firm oznakujmy w specjalny sposób wszystkie szklane - i nie tylko - części swojego samochodu.
  • Klucze zabierajmy zawsze ze sobą, nawet jeśli samochód stoi w garażu.
  • Stosujmy immobilisery, ukryte wyłączniki masy, instalacji zapłonowej. 
  • Wyjmujmy radiomagnetofon samochodowy. 
  • Zamknięty na klucz korek wlewu paliwa może zmusić złodziei do porzucenia samochodu po wyczerpaniu paliwa. 
  • Nigdy nie pozostawiajmy żadnych dokumentów w pojeździe, a zwłaszcza dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, dowodu osobistego, rachunków ubezpieczeniowych itd.
  • Pamiętajmy, najbezpieczniejszym miejscem do parkowania jest własny garaż. Jeśli go nie mamy, bardzo uważnie wybierajmy miejsce do jego zaparkowania.
Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE