Korona Kielce - Radomiak w PKO BP Ekstraklasie. Tak kibicowaliście w czasie meczu! Dużo zdjęć

2023-03-11 17:49

W sobotę 11 marca odbył się mecz 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Koroną Kielce i Radomiakiem Radom. Gospodarze zwyciężyli 2:1. W końcówce spotkania na Suzuki Arenie musiała interweniować policja!

Spotkanie na kieleckiej Suzuki Arenie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców. Mecz na trybunach obejrzało w sumie 10273 kibiców (w tym ponad 700 z Radomia). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Korony 2:1 (1:1). Bramki dla kielczan zdobyli: Jewgienij Szykawka w 45 oraz Kacper Kostorz w 90 minucie. Gola dla Radomiaka strzelił Leonardo Rocha w 6 minucie.

Relację z meczu znajdziecie tutaj: PKO BP Ekstraklasa. "Święta Wojna" dla Korony Kielce

Zobaczcie galerię zdjęć kibiców podczas meczu Korona Kielce - Radomiak Radom:

Race i policyjna interwencja w końcówce!

Sobotnie spotkanie w Kielcach, ze względu na zainteresowanie kibiców (lokalne derby) było meczem podwyższonego ryzyka. W centrum miasta oraz w rejonie stadionu pojawiło się więcej policyjnych patroli. Pod koniec spotkania kibice Radomiaka odpalili race świetlne, które rzucali w kierunku pobliskich sektorów kieleckich fanów. Doszło do szarpaniny między obiema grupami, ale porządek szybko zaprowadziła policja, która wkroczyła na trybuny! Z powodu rac sędzia główny meczu Szymon Marciniak przedłużył spotkanie o dziesięć minut.

Zobacz w galerii poniżej, jak wyglądały przygotowania służb do meczu oraz zdarzenia z końcówki spotkania, kiedy w sektorze radomskich kibiców odpalono race świetlne!