Plantacja konopii indysjich w gminie Rytwiany

i

Autor: KWP Kielce

Konopie indyjskie u seniora. Policja znalazła blisko 350 krzewów

2022-06-30 9:41

Staszowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali podejrzewanego o ich uprawę. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie blisko 350 krzewów tej rośliny. Cała plantacja znajdowała się w ogrodzie ich właściciela. Mężczyźnie grozi nawet osiem lat więzienia.

Staszowscy kryminalni podejrzewali, że w jednej z miejscowości znajdujących się na terenie gminy Rytwiany, może znajdować się nielegalna uprawa konopi. We wtorkowe przedpołudnie mundurowi pojechali pod ustalony adres, aby zweryfikować posiadane informacje.

- Tam funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 86-latka, na którego posesji znajdowała się nielegalna uprawa roślin - informuje biuro prasowe świętokrzyskiej policji. - W trakcie wykonywanych czynności kryminalni na terenie posesji, a dokładniej w ogrodzie seniora ujawnili, aż 347 krzewów konopi innych niż włókniste w znacznej fazie wzrostu. W rozmowie z mundurowymi właściciel roślin oświadczył, że nasiona kupuje na różnego rodzaju targach, po czym je sadzi w celu osiągnięcia nasion, które następnie mieli i dodaje do posiłków. Jak twierdził, w Internecie wyczytał, że ma to dobry wpływ na zdrowie - dodają funkcjonariusze.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

"Nie daj się sprzedać"

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE