Konkursami zachęcają do odwiedzin w Teatrze Żeromskiego. Niezwykła akcja licealistek z Kielc

2020-02-11 15:43
Konkursami zachęcają do odwiedzin w Teatrze Żeromskiego. Akcja licealistek z Kielc
Autor: Dariusz Skrzyniarz Od lewej: Agnieszka Błaszkiewicz i Zuzanna Twarogowska, licealistki z LO im. św. Jadwigi Królowej

Kieleckie licealistki promują wśród swoich rówieśników chodzenie do teatru. Dwie dziewczyny próbują swoich sił w ramach akcji „Zwolnieni z Teorii”. Młodzież mają zachęcić konkursy, w którym do wygrania są wejściówki na spektakle w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zasady zabawy są bardzo proste, a wszystko odbywa się w popularnym serwisie społecznościowym.

Jak powiedziała nam Agnieszka Błaszkiewicz, jedna z inicjatorek konkursów, inspiracją było zamiłowanie do teatru i chęć zorganizowania akcji społecznej związanej ze sztuką. W działanie zgodziła się zaangażować także jej koleżanka ze szkoły Zuzanna Twarogowska. Obie dziewczyny na co dzień są uczennicami LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Skorzystanie z platformy „Zwolnieni z Teorii” podpowiedziała szkolna pedagog. Platforma pomaga w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia poprzez realizację konkretnych projektów.

Dziewczyny z Kielc postanowiły, że w promowaniu sztuki wśród młodzieży wykorzystają siłę mediów społecznościowych. Na swojej stronie „Sztuknięci Teatrem” na Facebooku regularnie ogłaszają konkursy, w którym uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wywalczyć zaproszenia na spektakle w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego. Zasady są bardzo proste.

- Co dwa tygodnie publikujemy nowe pytanie konkursowe. One nie są trudne. Myślę, że każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej ma wystarczającą wiedzę, by sobie poradzić. Jedyne, co trzeba zrobić to zapoznać się z regulaminem, odpowiedzieć na pytanie – mówi nam Zuzanna Twarogowska. Autorzy najtrafniejszych komentarzy pod postami nagradzani są biletami.

Konkursy z biletami to nie wszystko. - Co jakiś czas będziemy spotykali się w szkołach na różnych wydarzeniach z udziałem młodzieży. Będziemy rozmawiali sobie o teatrze – dodaje licealistka Agnieszka Błaszkiewicz.

Informacje o inicjatywie kieleckich uczennic można znaleźć na facebookowej stronie „Sztuknięci Teatrem”. Pojawiają się tam posty z konkursowymi pytaniami oraz regulamin zabawy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE