Koniec poszukiwań zaginionego 78-latka z gminy Końskie. Co się z nim działo?

2023-01-19 15:38
Zaginiony mężczyzna spod Końskich odnaleziony
Autor: Świętokrzyska Policja Służby odnalazły zaginionego mieszkańca gminy Końskie w środę 18 stycznia.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-letniego mieszkańca gminy Końskie, którego zaginięcie w poniedziałkowy wieczór zgłosiła zaniepokojona rodzina mężczyzny.

Ostatni raz mężczyzna był widziany w poniedziałek 16 stycznia, kierował się wówczas w stronę lasu w swojej miejscowości - Rogowie. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że senior mógł stracić orientację w terenie. Komendant Powiatowy Policji w Końskich, inspektor Rafał Zieliński ogłosił alarm jednostki.

Wszyscy policjanci w trybie pilnym stawili się w komendzie i rozpoczęły się działania poszukiwawcze, w których brało udział miedzy innymi kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i podległych komisariatów, pomagali także funkcjonariusze z Kielc, Jędrzejowa, Włoszczowy, Krakowa, Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, druhowie z pobliskich jednostek ochotniczych oraz rodzina i znajomi starszego mężczyzny. Podczas poszukiwań użyto m.in. kamery termowizyjnej, lokalizatorów GPS oraz psów tropiących.

We wtorek nad koneckim niebem krążył również policyjny helikopter Sokół, który przyleciał z KWP w Krakowie. W środę chwilę po południu wszyscy odetchnęli z ulgą, gdyż dotarła wiadomość, że mężczyzna został odnaleziony w lesie przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielce oraz strażaków OSP. 78-latek wyziębiony szybko został przetransportowany do drogi, a tam został przekazany ratownikom medycznym.

- Dziękujemy wszystkim służbom, a także mieszkańcom powiatu koneckiego za okazaną pomoc w działaniach poszukiwawczych. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu, po raz kolejny udało się uratować ludzkie życie - zaznacza sierżant sztabowy Marta Przygodzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE