Kolejny transfer Korony. W Kielcach ma grać Portugalczyk

2021-01-13 22:10 MUR
Korona Kielce
Autor: Mateusz Kaleta

Korona Kielce sprowadza do siebie Portugalczyka. Jest nim 26-letni pomocnik, Filipe Oliveira, który ma aż 193 centymetry wzrostu. W tym sezonie zawodnik zagrał w dziewięciu oficjalnych meczach w drugiej lidze portugalskiej.

Transfer potwierdził w swoich kanałach społecznościowych obecny klub zawodnika, UD Vilafranquense. - Osiągnął porozumienie z polskim klubem Korona Kielce w sprawie transferu definietywnego Filipe Oliveiry - napisano w mediach społecznościowych portugalskiego klubu.

Kontrakt Oliveiry z UD Vilafranquense obowiązywał do końca obecnego sezonu. Dla Portugalczyka będzie to pierwszy zagraniczny transfer w karierze.

Do kieleckiego klubu dołączył już wypożyczony z Lechii Gdańsk Rafał Kobryń. - Liczyliśmy na to, że na pierwszym treningu będzie więcej nowych twarzy, ale mam nadzieję, że kadra zmieni się w najbliższym czasie. Chcemy wzmocnić każdą formację. Celujemy w piłkarzy, którzy grali w poprzedniej rundzie, a nie byli bez klubu. Jakub Osobiński pod koniec zeszłego roku przeszedł zabieg stawu kolanowego i jest w trakcie rehabilitacji dlatego dzisiaj go nie było. Piotr Basiuk odejdzie z klubu, rozwiązujemy z nim kontrakt za porozumieniem stron, ale można się spodziewać, że pożegnamy się jeszcze z innymi piłkarzami - mówi Maciej Bartoszek, szkoleniowiec Korony. 

Pociąg wyhamował w ostatniej chwili. To cud, że nikt nie zginął