Kolejny krok w kierunku budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

2022-11-07 9:48
Jest przetarg na zaprojektowanie 13-kilometrowej obwodnicy Ostrowca Św.
Autor: GDDKiA Kielce

Dobra wiadomość dla kierowców. Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Jego zwycięzca będzie musiał także uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację zadania.

Inwestycja realizowana będzie w systemie tradycyjnym. - To oznacza, że po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej planowane jest ogłoszenie kolejnego przetargu na roboty budowlane - informuje Małgorzata Pawelec, rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na wykonanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych pozwoleń zwycięzca przetargu będzie miał ponad dwa lata. - Otwarcie ofert w przetargu planowane jest 6 grudnia. Wtedy poznamy wykonawców, którzy są zainteresowani opracowaniem projektu i kwoty, jakie proponują za realizację zadania - dodaje Małgorzata Pawelec.

Przypomnijmy, że nowy odcinek krajowej "dziewiątki" będzie miał 13 kilometrów długości. Rozpocznie się w Rudce, a zakończy w Jacentowie. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę dwóch węzłów drogowych (w Rudce i Miłkowie), dwóch skrzyżowań (w Szewnej i Jacentowie), sześciu mostów, dwunastu wiaduktów, ekranów akustycznych, a także przejść dla zwierząt.  

Kierowcy źli na remont drogi. Przejechanie niespełna 10 km zajmuje pół godziny

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tym razem cel minimum to połowa punktów

Pytanie 1 z 10
W której z tych dawnych stolic Polski znajduje się widoczna na zdjeciu katedra?
Gniezno. Widok na katedrę pierwszej stolicy państwa polskiego
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE