Kolejny dzień z szóstką z przodu. Liczba zakażeń nie spada

2021-12-02 12:27
covid
Autor: Getty Images

Dziś 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem. Według wojewody świętokrzyskiego dane z ostatnich dni są optymistyczne, ponieważ nie obserwujemy nagłych wzrostów zakażeń oraz hospitalizacji. Ale dla bezpieczeństwa, przeznaczane są kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19.

W poniedziałek 182, we wtorek 604, w środę 632, dziś 638 - to liczba zakażeń w Świętokrzyskiem od początku tego tygodnia. Dane nie są optymistyczne, bo wciąż są wysokie, jednak utrzymują się na podobnym poziomie. To według wojewody świętokrzyskiego jest dobrą wiadomością. Dla porównania w zeszłym tygodniu w czwartek zanotowano 654 nowe zakażenia. Na tą chwilę widać, że nie ma tendencji wzrostowej.

- Sytuacja jest w miarę o tyle stabilna, że tak: mamy do dyspozycji dla pacjentów covidowych prawie 1000 łóżek. Kolejna placówka medyczna, myślę tutaj o szpitalu miejskim w Kielcach przeznaczyła na leczenie właśnie pacjentów z COVID-19 41 łóżek. Nie jest to może dużo, ale dodatkowo szpital w Sandomierzu dołożył kolejne 10 - informuje Zbigniew Koniusz.

Jednak sytuacja w szpitalach nadal jest trudna. Powodem jest między innymi wysoka umieralność i długie hospitalizacje.

- Te hospitalizacje często są powyżej dwóch tygodni i w związku z tym nie mamy takiej rotacji pacjentów jakiej byśmy oczekiwali. Niestety w tym momencie nie ma takiego wyraźnego ukierunkowania tej fali koronawirusa na konkretny przedział wiekowy - mówi wojewoda świętokrzyski.

Hospitalizowane są zarówno osoby starsze, jak i osoby młode, a nawet dzieci. Tak wynika z informacji podanych przez wojewodę. W zeszłym tygodniu w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach hospitalizowanych było dziesięcioro dzieci. W tym tygodniu wciąż jest ich kilkoro.

Po COVID-19 płuca 4-letniego Mikołajka przestały działać
Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE