Klinika ginekologii w ŚCO nie przyjmuje pacjentek

2021-03-31 15:14
Klinika ginekologii w ŚCO nie przyjmuje pacjentek
Autor: Michal Jarmoluk / Pixabay

Wstrzymane przyjęcia do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Do 4 kwietnia placówka nie zapewni leczenia stacjonarnego w Klinice Ginekologii, a wszystko przez wykrycie koronawirusa u sześciu pacjentek. Wstrzymane przyjęcia dotyczą również oddziału paliatywnego.

Jak podało Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zakażone pacjentki zostały przekazane do szpitali, które są wyznaczone do leczenia osób chorych na COVID-19. W pomieszczeniach kliniki ŚCO została przeprowadzona dezynfekcja i wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Lekarze zaznaczyli jednocześnie, że poradnia ginekologiczna oraz pozostałe poradnie, kliniki, działy i zakłady pracują w trybie normalnym. Przekonują również, że sytuacja jest stabilna ponieważ personel został już zaszczepiony przeciwko koronawirusowi.

ŚCO w Kielcach cały czas przypomina o zaleceniach, które mają nam pomóc pokonać pandemię, a więc o maseczkach, częstym myciu rąk czy o utrzymaniu dystansu.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE