Kielecki zespół powrócił do pracy i poszukuje nowych członków. Dołączyć może każdy

2021-01-21 18:15 DKS
Kielecki zespół powrócił do pracy i poszukuje nowych członków. Dołączyć może każdy
Autor: ZPiT "Kielce"

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” wznowił działalność i poszukuje nowych tancerzy. Poznawanie tańców ludowych i nie tylko to propozycja dla adeptów sztuki bez względu na wiek. Obecnie najmłodszy członek zespołu ma 16 lat, a najstarszy 66.

Zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” odbywają się w środy w godzinach 18-21 w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Uczestnictwo w warsztatach jest darmowe. Ważne, by mieć odrobinę talentu i zapału do szlifowania taneczno-muzycznych umiejętności.

- Z nami można porobić same ciekawe rzeczy. Na zajęciach próbujemy wielu ludowych i narodowych tańców. Nie brakuje także podstaw tańców klasycznych, bo bez tego ani rusz – mówi Agnieszka Adamczyk, instruktorka zespołu.

W tym sezonie zespół zamierza przygotować całą Suitę Krakowską i trzy rodzaje poloneza. Wykonawcy czekają na możliwość zaprezentowania efektów pracy na scenie z publicznością na widowni.

- Teraz mamy taki problem, że niestety nie możemy niczego zaplanować. Co roku występowaliśmy na przykład podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na razie nie robimy większych planów. Jeśli pandemia prędko nie minie, zamierzamy nagrać nasz koncert i pokazać go w Internecie – zdradza Agnieszka Adamczyk.

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” może pochwalić się wieloletnim dorobkiem. Powstał w 1973 roku. Artyści ze stolicy województwa świętokrzyskiego występowali nie tylko na polskich scenach, ale też podczas wielu zagranicznych imprez kulturalnych.

Hymny w wykonaniu gwiazd. Kto sobie poradził, a kto nie?