Kielecki Park Technologiczny wesprze realizację innowacyjnych pomysłów na biznes

2021-01-15 15:36
Kielecki Park Technologiczny wesprze realizację innowacyjnych pomysłów na biznes
Autor: UM Kielce Siedziba Kieleckiego Parku Technologicznego

Kielecki Park Technologiczny pomoże rozwinąć innowacyjne startupy. jeszcze do końca stycznia można starać się o wysokie dofinansowanie. Ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, którymi dysponuje KPT można uzyskać nawet milion złotych na rozkręcenie pomysłowego biznesu.

Pieniądze można uzyskać w ramach Platformy Startowej Start in Podkarpacie, w którym uczestniczy także Kielecki Park Technologiczny.

- Mile widziane są wnioski z branży informatycznej. Jednak przyjmujemy też aplikacje z rynku kosmetologicznego, farmacji, farmacji weterynaryjnej. Zatem jesteśmy w stanie dość elastycznie dopasować się do potrzeb młodych przedsiębiorców – mówi Justyna Lichosik, dyrektorka Kieleckiego Parku Technologicznego.

Propozycje na usługę lub produkt można składać w pojedynkę lub w zespole pomysłodawców. Ważne by było to coś innowacyjnego w skali kraju.

- Jesteśmy w stanie przygotować z młodymi pomysłodawcami model biznesowy i zaoferować zarówno usługi tak zwane podstawowe, czyli doradztwo prawne, księgowe, podatkowe, jak i usługi zaawansowane. Menedżer inkubacji dobierze te usługi pod potrzeby danego przedsięwzięcia – tłumaczy dyrektorka Justyna Lichosik.

W 2020 roku w ramach tego projektu Kielecki Park Technologiczny ocenił 71 wniosków, a inkubację w instytucji rozpoczęło 9 startupów.

Kieleccy drogowcy planują opracowanie dokumentacji projektowej dla dwóch zadań w północnej części miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE