Kieleccy pracodawcy z szansą na dodatkowe pieniądze na stanowiska pracy. Jak je dostać?

2022-08-19 13:07
Dokument i pióro
Autor: Pexels

Nawet o 5 tysięcy złotych więcej mogą otrzymać pracodawcy na refundacje kosztów wyposażenia i doposażenia stanowiska pracy.

Refundacja obejmuje koszty na zakup środków trwałych, maszyn i urządzeń, w tym środków niezbędnych do zapewnienia zgodności stanowiska pracy z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wymaganiami ergonomii.

"Refundacja przysługuje wszystkim przedsiębiorcom i pracodawcą, których siedziba lub miejsce utworzenia stanowiska pracy, które chcą otworzyć dzięki środkom Miejskiego Urzędu Pracy znajduję się na terenie miasta Kielce. Kluczowym warunkiem jest jeszcze minimalny czas prowadzenia działalności, obejmujący 6 miesięcy" - mówi Rafał Szwed, kierownik centrum aktywizacji zawodowej MUP w Kielcach.

Quiz. Znani europejscy politycy. Z jakiego kraju pochodzą?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Angela Merkel przez wiele lat była kanclerzem:

Refundacja obecnie wynosi 30 tysięcy złotych i jest o 5 tysięcy złotych wyższa. Wnioski składać można od poniedziałku, 22 sierpnia.

"Wnioski należy złożyć do Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, dokumenty znajdują się na stronie MUPu. Można je też dostać w samej siedzibie urzędu" - dodaje kierownik centrum aktywizacji zawodowej z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Pracodawcy i przedsiębiorcy mają czas do 31 sierpnia bieżącego roku. Więcej szczegółów na stronie Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE