Kielce pomagają swoim partnerskim miastom w Chinach walczyć z koronawirusem. W jaki sposób?

2020-02-04 9:33
Koronawirus
Autor: Pixabay Chińczycy proszą Kielce o pomoc! Walczą z koronawirusem

Dwa partnerskie miasta Kielc z Chin, Yuyao i Taizhou, zwróciły się do stolicy regionu świętokrzyskiego o pomoc w walce z niebezpiecznym koronawirusem. Chodzi o zakup masek czy odzieży ochronnej. Na reakcję władz Kielc nie trzeba było długo czekać.

Kielce pomagają walczyć z wirusem z Chin

- Wszyscy wiemy o tym, że Chiny mają ogromny problem z koronawirusem – mówi portalowi Eska Kielce Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. – Władze Chin chcą zadbać o zdrowie swoich obywateli, dlatego chcą ich wyposażyć w różnego rodzaju środki ochronne. Przede wszystkim chodzi o odzież ochronną, maski na twarz i urządzenia, które służą m.in. do określania temperatury ciała. Wiadomo, że tam zapotrzebowanie na takie produkty jest olbrzymie – dodaje.

Właśnie dlatego niektóre samorządy z Chin szukają tych towarów w innych krajach. Stąd prośba o pomoc do Kielc ze strony władz Yuyao i Taizhou, czyli partnerskich miast stolicy regionu świętokrzyskiego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

- Wszczęliśmy odpowiednie procedury i staramy się skontaktować naszych chińskich partnerów z firmami, które zajmują się taką produkcją w naszym kraju. Chcemy, żeby jak najwięcej tych środków ochronnych można było wyeksportować do Chin. Oczywiście władze Yuyao i Taizhou nie chcą nic za darmo, więc to będzie także korzyść dla naszych producentów. To jest dowód na to, że współpraca miast partnerskich ma ogromny sens – zaznacza Tomasz Porębski.

Przypomnijmy, że Kielce mają w sumie siedem miast partnerskich, z których dwa leżą w Chinach. Yuyao to miasto położone na wschodnim wybrzeżu, niedaleko Szanghaju, w prowincji Zheijang. Mieszka w nim ok. 800 tys. mieszkańców. Z kolei Taizhou jest utworzoną w 1994 r. aglomeracją położoną w środkowej części wybrzeża Morza Wschodnio – Chińskiego w prowincji Zhijang.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE