Kielce pomagają Chinom w walce z koronawirusem. Tysiące termometrów w drodze do Yuyao

2020-02-11 11:56
Urząd Miasta w Kielcach
Autor: ToM Urząd Miasta w Kielcach

Aż dziewięć tysięcy termometrów kupiły w Kielcach władze chińskiego Yuyao, czyli partnerskiego miasta stolicy regionu świętokrzyskiego. Transakcja była możliwa dzięki zaangażowaniu urzędników. W związku z epidemią koronawirusa pracownicy kieleckiego ratusza cały czas szukają dla swoich partnerów firm produkujących m.in. maski czy odzież ochronną.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa z prośbą o pomoc do Kielc zwróciły się dwa miasta partnerskie z Chin. Chodzi o Yuyao położone niedaleko Szanghaju oraz Taizhou, które znajduje się w środkowej części wybrzeża Morza Wschodnio – Chińskiego w prowincji Zhijang.

Teraz kielecki ratusz poinformował, że władze Yuyao kupiły w stolicy świętokrzyskiego aż 9 tysięcy termometrów. - Zapotrzebowanie było jeszcze większe, ale producent tych termometrów nie miał większych mocy przerobowych – mówi nam Tomasz Porębski, rzecznik Urzędu Miasta Kielce.

Wartość zakupionych termometrów to ponad pół miliona złotych. Niestety w związku z odwołanymi lotami do Chin pojawiły się małe problemy logistyczne. Dlatego władze Kielc zwróciły się o pomoc do ambasady tego kraju.

- Ta pomoc została udzielona. W tym momencie organizowany jest transport lotniczy do Yuyao, żebyśmy mogli te środki ochronne tam wysłać – podkreśla Tomasz Porębski.

Kieleccy urzędnicy nadal poszukują producentów innych rzeczy, które mogłyby przydać się mieszkańcom Yuyao czy Taizhou w walce z koronawirusem. Przede wszystkim chodzi o maski czy odzież ochronną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE