Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Jubileuszowy Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę". Zbliża się wielki finał

2022-06-28 15:05

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach trwa pokaz spektakli, w ramach 30. Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę”. Można je oglądać do soboty, 2 lipca i głosować - na najlepszą aktorkę, aktora oraz spektakl sezonu 2021/2022. Laureatów "Dzikich Róż" poznamy podczas jubileuszowego koncertu finałowego w niedzielę, 3 lipca.

Tegoroczny plebiscyt publiczności "O Dziką Różę" jest wyjątkowy, z dwóch powodów.

Po pierwsze edycja jubileuszowa trzydziesta, ale również edycja dwudziesta ósma z sezonu covidowego, kiedy nie mogliśmy zrobić Dzikiej Róży. Łączymy te dwie edycje i będziemy nagradzać dwa sezony - informuje  Michał Kotański, dyrektor im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Aktorzy i twórcy spektakli zostaną nagrodzeni statuetkami Dzikich Róż. Będzie ich aż 10.

To na pewno jest docenienie pracy aktorów. To jest zawód, w którym się pokazujemy publicznie, wkładamy w to dużo energii, w związku z tym jakaś informacja zwrotna, docenienie ze strony publiczność jest ważne - podkreśla Michał Kotański, dyrektor im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Na najlepszą aktorkę, najlepszego aktora oraz spektakl sezonu 2021/2022 można głosować na dwa sposoby

- wypełniając kupony w tatrze, w dniu pokazów spektakli w ramach 30. Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę” -do 2 lipca 2022 r.,

- za pośrednictwem ankiety dostępnej na fanpage’u kieleckiego teatru -do 2 lipca 2022 r. (do godz. 23.59).

Jedna osoba może oddać jeden głos.

3 lipca od godz. 18.00 podczas jubileuszowego Koncertu Finałowego, zostaną rozdane statuetki Dzikich Róż.

Poznamy najlepszych aktorów i spektakle sezonów 2019/2020 oraz 2021/2022

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Karaś/Rogucki.

W tym roku wyjątkowo, z okazji jubileuszu plebiscytu przygotowano konkurs dla widzów. Szczegóły na stronie internetowej Teatru Żeromskiego w Kielcach, gdzie są dostępne m.in. regulaminy - Plebiscytu oraz Konkursu.

Eska Summer City Kielce 2022 START
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE