Jak ważny jest miód? Już w ten weekend X Piknik Pszczelarski w Tokarni

2022-09-30 15:07
Pszczoła
Autor: Pexels

Wiadomo co potrafi osłodzić życie prócz cukru. Mowa tu o miodzie. Ten może nie tylko pomóc nam w zastąpieniu białego proszku, ale też we wspieraniu owadów, które dają dużo dla środowiska.

To jak ważny jest miód można wyczytać w wielu publikacjach. Ale jak wygląda sytuacja okiem specjalistów? Na to pytanie odpowiedział nam ekspert. Jak się okazuje miód nie tylko jest istotny w życiu człowieka, ale też w przyrodzie. Dzięki tej złotej cieczy, a szczególnie dzięki procesowi tworzenia - istniejemy. To pszczoły mają kluczową rolę w tym jak wygląda otaczająca nas flora.

"Pszczoły pozyskując nektar z wielu roślin dokonują największego aktu, który pozwala nam, ludzkości funkcjonować. Czyli ogólnie rzecz biorąc zapylają kwiaty roślin, które mogą się w ten sposób rozmnażać, tudzież dawać owoce. Jest takie przekonanie, że 1/3 produkcji spożywczej jest uzależniona kompletnie od pszczół" - mówi prezes Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy w Kielcach, Kazimierz Rej.

Sonda
Czy smakuje Ci miód?

Dużo więcej usłyszeć na temat miodu czy produktów wykonanych przy pomocy pszczół, będziemy mogli podczas X Pikniku pszczelarskiego w Parku Etnograficznym w Tokarni. Tam nie tylko coś do zjedzenia i zobaczenia, ale też edukacja.

"Przede wszystkim będzie pszczeli jarmark na, którym będzie można kupić, spróbować nie tylko miód, ale też wiele produktów wykonanych właśnie z niego. Będą pokazy działania różnych urządzeń pszczelarskich, ale także będzie można zobaczyć barć nadrzewną - a wszystkim tym atrakcjom, będzie towarzyszył komentarz ekspertów" - mówi etnograf dr. Małgorzata Imiołek z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Płytki kamienne z kamienia naturalnego. Jak je zamontować?

Piknik zaczyna się 2 października, o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 16.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE