IMGW ostrzega! Upały w naszym województwie. Uważajcie.

2022-06-27 10:42
Gorące zdjęcie drzewa
Autor: Pexels

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed falami upałów w całej Polsce. Padają rekordy temperatur, a w naszym kraju obecnie jest zagrożenie stopnia drugiego, oznacza to pomarańczową strefę na terenie większości województw. ​Jak to wygląda w Kielcach?

Synoptycy przewidują dziś w Kielcach temperaturę, która miejscami może sięgać nawet 34 stopni. Maksymalne na termometrach w całym kraju możemy spodziewać się przekroczenia wartości oczekiwanych, a miesiąc czerwiec może być rekordowy, jeżeli chodzi o wartości na naszych termometrach, informuje IMGW. Co oznacza pomarańczowa strefa dla mieszkańców?

Szczególną ostrożność podczas przebywania na zewnątrz. Ważne jest by odpowiednio się nawadniać i unikać częstego opalania się. Nie bagatelizujmy problemu. Jak przewidują meteorolodzy w drugiej połowie tygodnia, temperatura może przekroczyć miejscami nawet 35 stopni, co oznacza trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń temperaturowych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE