Dolina Silnicy w Kielcach wypięknieje! Miasto ogłosiło konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji

2021-09-14 15:07
Dolina Silnicy Kielce
Autor: Patryk Ptak/UM Kielce

Dolina Silnicy w Kielcach ma zmienić się w "zielony raj". A to dzięki rewitalizacji parku, którą chce przeprowadzić miasto. Jak powinno wyglądać to urokliwe miejsce? Mieszkańcy też mają głos.

- Dolina Silnicy to zielony kręgosłup naszego miasta, zmiany w tej okolicy to jedna z priorytetowych „zielonych” inwestycji w mieście. Oczywiście jej realizacja będzie uzależniona od wielu czynników, chcemy się do niej solidnie przygotować i wcześniej zapytać kielczan o to jakich zmian oczekują - mówi Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc, która jednocześnie zachęca mieszkańców do wypełnienia specjalnie przygotowanej ankiety. Można ją znaleźć na platformie Idea Kielce, a będzie dostępna do końca października. Powstaną też punkty konsultacyjne. Po zebraniu wszelkich uwag miasto ogłosi konkurs architektoniczny.

- Pamiętamy, że nie wszyscy z różnych powodów mogą uczestniczyć w konsultacjach w sposób elektroniczny, dlatego przygotowaliśmy inne możliwości. Będą, między innymi, otwarte spotkania i uruchomione zostaną punkty konsultacyjne - informuje Rafał Zamojski, główny specjalista ds. centrum miasta.

Rewitalizacja Parku Dolina Silnicy, 15-hektarowej zielonej przestrzeni w centrum Kielc, może być sporym wyzwaniem z uwagi na szereg ograniczeń.

- Należy zachować charakter naturalnego parku, a wszelkie dodatkowe użyteczne elementy muszą harmonizować z pięknem przyrody. Dążymy do tego, żeby stworzyć tu "zielony raj", żeby mieszkańcy mogli wypoczywać tutaj w przyjaznej przestrzeni – podkreśla Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UM Kielce.

VII edycja European Rover Challenge

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE