Aktywizacja seniorów z powiatu kieleckiego. Organizują spotkania i wycieczki

2022-12-17 8:39
Aktywizacja seniorów z powiatu kieleckiego
Autor: mat. prasowy

Fundacja imienia Stefana Artwińskiego realizuje na terenie województwa świętokrzyskiego projekt Świętokrzyski Senior. W ramach zadania, kielecka fundacja organizuje wyjazdy, spotkania oraz wycieczki.

Projekt Świętokrzyski Senior to przede wszystkim okazja do integracji i zacieśniania więzi przez seniorów, ale ma też wymiar turystyczny i historyczny. Seniorzy z powiatu kieleckiego mieli okazję odwiedzić m.in. Częstochowę, Warszawę oraz Sandomierz. W tej edycji projektu udział wzięło ponad 500 seniorów, w tym niemal 200 z powiatu kieleckiego, co świadczy o dużym zainteresowaniu projektem i potrzebie realizacji podobnych inicjatyw.

Podczas jednej z wycieczek seniorzy i przedstawiciele KGW z Gminy Bieliny mieli okazję zwiedzić Sejm RP i Warszawę. Uczestników wycieczki uroczyście w Sejmie powitał Minister Piotr Wawrzyk, który opowiedział o kulisach pracy w polskim parlamencie. Kolejnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta i innych ważnych miejsc dla historii Polski w Warszawie. - mówił Kamil Kołbuc, Prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego.

Zadanie finansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach funduszu inicjatyw obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 -2030. Operatorem projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE