Zdalnie i na zmiany. Tak teraz pracuje Urząd Miasta w Kaliszu

2020-03-30 14:36
Urząd Miasta w Kaliszu pracuje na zmiany
Autor: fot. Mirosława Zybura Sprawy, które trzeba załatwić osobiście, lepiej umówić wcześniej przez telefon

Nie tylko zdalnie, ale też na kilku zmianach pracują urzędnicy z Kalisza. Magistrat tak przeorganizował swoją pracę, by działać względnie płynnie nawet w razie zakażenia koronawirusem u kogoś z pracowników Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy wiele spraw urzędowych mogą załatwić telefonicznie, ale sami urzędnicy muszą być na miejscu. Przepływ dokumentów i po prostu bieżąca praca w magistracie muszą iść możliwie płynnie. Urząd pracuje normalnie, zapewniał prezydent Krystian Kinastowski podczas transmisji w mediach społecznościowych.

— Wprowadziliśmy tryb pracy zdalnej, ale też zmianowej. Chodzi o to, że gdyby pojawił się przypadek zakażenia wśród kogoś z pracowników, nie trzeba było zamykać całego urzędu czy jakiegoś wydziału — mówi prezydent. — Dzięki podziale na zmiany jesteśmy w stanie zagwarantować ciągłość pracy. To bardzo ważne, żeby wszystkie instytucje działały w sposób nieprzerwany, ponieważ jest dużo spraw, dużo decyzji, które musimy w trosce o państwa zdrowie i bezpieczeństwo podejmować.


Decyzje dotyczące m.in. wsparcia finansowego dla szpitali w Kaliszu i Wolicy wymagają opracowania uchwał i zatwierdzenia ich przez radnych. Wkrótce ma być zwołana sesja Rady Miasta, w trybie nadzwyczajnym.

Od dzisiaj (30 marca) Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza będzie dostępne w godz. 7.30 - 13.30. Interesanci, którzy chcą załatwić sprawę w BOI, mogą kontaktować się telefonicznie z pracownikami urzędu. Sprawy pilne, które trzeba załatwić osobiście, trzeba wcześniej umówić przez telefon.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE