Wysoki mandat, punkty karne i zabrane prawko. Nadmierna prędkość nie popłaca

2022-01-14 15:08
Wysoki mandat, punkty karne i zabrane prawko. Nadmierna prędkość nie popłaca
Autor: maraj

Nadmierna prędkość nie popłaca. Przekonał się o tym 27-letni kierowca BMW, który został zatrzymany przez kaliskich policjantów. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, mężczyzna miał na liczniku 112. Kierowca pożegnał się z prawkiem na 3 miesiące. Dostał również wysoki mandat i punkty karne.

Policjanci cały czas apelują o mądrą i rozważną jazdę. Bo nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety wiele osób nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Rażące przekroczenie prędkości może słono kosztować, o czym przekonał się 27-letni kierowca BMW.

27-latek w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 112 km/h. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto wpłynęło dodatkowo 10 punktów karnych.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskiej Komendy Miejskiej Policji.

Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. W szczególności jest to niebezpieczne w terenie zabudowanym. Wiele wypadków spowodowanych jest nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów lub po prostu brakiem ostrożności. W minionym roku na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego zginęło 13 osób.

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE