Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu - jak sobie radzą w obecnej sytuacji

2020-04-08 18:46
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu
Autor: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19/Fb

Epidemia koronawirusa nie jest łatwa dla wszystkich. A tym bardziej dla dzieci z niepełnosprawnościami. Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu się nie poddają i zdobywają wiedzę w trochę inny sposób. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice zapewniają im jak najlepsze wsparcie.

Sytuacja związana z koronawirusem spowodowała, że uczniowie i nauczyciele od kilku tygodni nie pojawiają się w szkole. Lekcje się odbywają, różnią się jedynie formą.

Pracujemy z dziećmi według planu, tak jak pracowaliśmy dotychczas. Uczniowie mają wszystkie zajęcia. Jedyne co się zmieniło to forma tych zajęć, bo jest to forma zdalna. Lekcje są prowadzone online. Dzieci uczestniczą w tych zajęciach. Uczniowie wykonują zadania, które nauczyciel wskazuje i dają odpowiedź zwrotną poprzez np. wysłanie zdjęcia swojej pracy.

Mówi Sylwia Baranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. 

Szkoła to nie tylko nauka, ale też zabawa. By uczniowie nie narzekali na nudę i mieli choć trochę rozrywki, to organizowane są dla nich atrakcje. 

Prowadzimy szkolny fanpage na facebooku i dzięki temu staramy się docierać do naszych uczniów. Organizujemy konkursy. Angażujemy dzieci do różnych form działania. Do takich, które chociażby na chwilę pozwolą im oderwać się od tej rzeczywistości. 

dodaje Sylwia Baranowska. 

Uczniowie i ich rodzice nie są sami w tym trudnym czasie. Mogą liczyć na ogromne wsparcie ze strony szkoły.

Uruchomiliśmy pomoc psychologiczno-pedagogiczną w naszej szkole, czyli psychologa i pedagoga, który pomaga zarówno uczniom, jak i rodzicom. Również pani pielęgniarka  obejmuje pomocą naszych uczniów.  Udziela porad dotyczących m.in. zdrowia naszych dzieci.
Wszystko oczywiście odbywa się online i telefonicznie.

dodaje dyrektor szkoły. 

Jeżeli jesteście ciekawi co słychać u uczniów SPS19 to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-Specjalna-nr-19-249306578975315/?epa=SEARCH_BOX 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE