To już ostatnia prosta: nowy dom pomocy społecznej w Ostrowie prawie gotowy

2022-08-18 11:06
dps ostrow
Autor: powiat ostrowski

Nowoczesny, samowystarczalny energetycznie, z własnym ryneczkiem – taki będzie dom pomocy społecznej, który powstaje przy Staroprzygodzkiej w Ostrowie. To największa inwestycja prowadzona obecnie przez powiat.

Obecnie placówka mieści się w zabytkowym budynku w centrum miasta, przy Partyzanckiej. Budowa nowej dobiega końca, trwają jeszcze prace wykończeniowe i wyposażenie wnętrz, a ośrodek szykuje się do przeprowadzki na przełomie września i października.

dps ostrow
Autor: powiat ostrowski

W DPS przy Staroprzygodzkiej na pensjonariuszy czeka ponad 70 miejsc. Wszystkie w dwuosobowych pokojach, z własnymi łazienkami, których łącznie będzie 50. W budynku będą też 4 duże, specjalne łazienki.

Całe zaplecze sanitarne jest przygotowane dla osób niepełnosprawnych. Te cztery duże łazienki są wyposażone w specjalne urządzenia, które pomagają w przenoszeniu pacjentów nie mogących poruszać się samodzielnie, w czasie zabiegów higienicznych. To urządzenia z najwyższej półki, na niczym nie oszczędzaliśmy, aby całość odpowiadała wymogom XXI wieku - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. 

dps ostrow
Autor: powiat ostrowski

Budowa DPS kosztować ma ponad 20 milionów złotych.

dps ostrow
Autor: powiat ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE