To będzie prawdziwa wigilia!

2021-11-24 9:10
To będzie prawdziwa wigilia!
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wigilia dla tych, którzy tego dnia nie chcą być sami. Kaliska Fundacja CHOPS organizuje uroczystą kolację dla 300 osób. Wszystko odbędzie się 24 grudnia w hali sportowej przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu.

Wigilia to czas radosny i magiczny. Niestety wśród nas jest wiele osób, które nie mają z kim dzielić tej radości. Fundacja CHOPS nie zapomina o ludziach starszych, samotnych oraz tych, którzy nie wiedzą jak spędzić ten szczególny dzień i dlatego organizuje uroczystą kolację.Chcemy, żeby to była prawdziwa wigilia.

Będziemy śpiewać kolędy, będzie opłatek, będą życzenia i prezenty. Nie zabraknie tradycyjnych potraw. Chcemy stworzyć świąteczny nastrój. Tu nie chodzi tylko o posiłek, czy o to, żeby tym ludziom coś dać. Chodzi przede wszystkim o to, żebyśmy stworzyli taką jedną, wspólną, rodzinną wigilię. Żebyśmy w tym trudnym czasie wyłuskali z siebie dobro. Każdy jak przyniesie coś dobrego i przyjdzie z dobrym nastawieniem, to wierzę, że  to się uda.

Mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Do organizacji tak dużego przedsięwzięcia przyda się każda para rąk. Dlatego wolontariusze są mile widziani.

Potrzebujemy wolontariuszy do przygotowania hali, czyli już dzień wcześniej będziemy porządkować, ustawiać stoły, krzesła, scenę. Potrzebujemy również wolontariuszy do pomocy w kuchni, do tego, żeby pomogli nam zbierać produkty. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy chcieliby razem z nami usiąść przy tym stole i pomóc przy podawaniu posiłków. Oprócz tego potrzebujemy osób, które pomogą nam posprzątać. Robimy trzy sekcje przed w trakcie i po. Jeśli ktoś może być z nami w tej godzinie „zero” to fantastycznie. Natomiast jeżeli ktoś chce nam pomóc, to może wybrać, kiedy jest gotowy do pracy. Myślę, że całość będzie fantastyczna.

Dodaje Roman Żarnecki.

Od 1 grudnia ruszą zapisy osób, które będą chciały wziąć udział w uroczystej wigilii. Natomiast chętni do pomocy przy organizacji tego wydarzenia mogą zgłaszać się do siedziby fundacji CHOPS, która mieści się przy ul. Chopina 23.

Działania fundacji możecie obserwować TUTAJ: https://www.facebook.com/fundacjachops

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE