Strażak z kaliskiej jednostki PSP zakażony koronawirusem

2020-04-01 15:51
Strażak z Kalisza zakażony koronawirusem
Autor: MR Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu zakażony koronawirusem. Mężczyzna zaraził się od jednego z członków swojej rodziny. Jednostka, w której pracuje, jest tymczasowo wyłączona z działań. A zabezpieczeniem rejonu zajmuje się druga jednostka PSP w Kaliszu wspierana siłami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Badanie na obecność koronawirusa, które przeprowadzono u jednego z kaliskich strażaków dało wynik pozytywny. Jednostka, w której pracuje zakażony mężczyzna  została czasowo wyłączona z funkcjonowania. 

Wyłączona jednostka w tym momencie przechodzi dekontaminację, czyli odkażanie. Na miejsce zadysponowano pięć specjalnych urządzeń- ozonatorów z sąsiednich jednostek. Będziemy tam prowadzić dekontaminację i sprzętu i pomieszczeń. 

Mówi Sławomir BRANDT, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Kilkunastu strażaków, którzy mieli kontakt z zakażonym kolegą, prawdopodobnie objętych zostanie kwarantanną. Ponad 50  nadal będzie na służbie. Po dekontaminacji jednostka zostanie uruchomiona.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE