Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce!

2021-09-15 20:26
Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce!
Autor: Informacja Turystyczna Kalisz/fb

Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce. Zachęca Informacja Turystyczna w Kaliszu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 września. I ma rozpocząć cykl spotkań inspirowanych legendami kaliskimi.

Sobotnie spotkanie przy Baszcie w Kaliszu kończy Europejskie Dni Dziedzictwa i jednocześnie otwiera cykl wydarzeń „Symbole legend kaliskich”. Jako pierwsza zostanie zaprezentowana legenda „Ręce Anny” wraz z jej symbolem – dzwonkami. I z tej okazji odbędzie się wielki koncert na 500 dzwonków i próba bicia rekordu Kalisza!

Dzwoneczek jest tym motywem przewodnim całego wydarzenia. Mamy nadzieję, że państwo dołączą i razem z nami wezmą udział w koncercie na 500 dzwonków. A każdy, kto przyjdzie do nas ze swoim dzwonkiem, będzie mógł zwiedzić Basztę za darmo.

Mówi Michalina Bodusz z Informacji Turystycznej w Kaliszu.

To nie wszystko. Na uczestników czekają jeszcze inne atrakcje m.in. warsztaty i pokazy.

W programie mamy pokazy walk rycerskich, warsztaty szermierki. Będzie także stoisko łucznicze. Nie zabraknie również występów tanecznych. Zaprezentuje się zespół Calisia. Będzie spotkanie z drapieżnikami. Imprezę zakończymy uroczystym pasowaniem na rycerza.

Dodaje Anna Król z Informacji Turystycznej.

Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną w specjalnej grze przygotowanej przez Stowarzyszenie Stacja Inspiracja.A w dniach od 18.09-30.09 w dzwonnicy Sanktuarium św. Józefa będzie można obejrzeć wystawę dzwonków i dzwoneczków.

Szczegółowy program wydarzenia 18 września 2021 r. 

godz. 14:00 – 19:30 – zwiedzanie Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta wraz ze Skarbcem przy Sanktuarium św. Józefa; Akcja "zamień dzwonek na bilet"- kto przyniesie dzwonek na Basztę wchodzi za darmo.

godz. 15:15, 16:15, 17:15 – występy zespołu Calisia – tańce średniowieczne;

godz. 16:00 – warsztaty plastyczne dla dzieci (zapisy w Informacji Turystycznej);

godz. 17:00 – Wielki koncert na 500 dzwonków – próba bicia rekordu w ilości osób, grających jednocześnie na dzwonkach.

godz. 18:00 – Spotkanie z drapieżnikiem – jastrzębie; godz. 19:00 – Pasowanie na Rycerza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE