Są wyniki testów! Personel i pacjenci szpitala w Wolicy pod Kaliszem bez koronawirusa!

2020-03-23 19:44
Są wyniki testów! Personel i pacjenci szpitala w Wolicy pod Kaliszem bez koronawirusa!
Autor: Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy

To jest naprawdę dobra wiadomość ! Wszystkie wyniki są ujemne. Personel szpitala w Wolicy pod Kaliszem nie jest zarażony koronawirusem. Ani pacjenci. Od soboty na szpitalnej kwarantannie przebywały 72 osoby, ponieważ pacjentka, u której potwierdzono koronawirusa, przez kilka dni była leczona w podkaliskim szpitalu. 37-latka zmarła w niedzielę. Była 6 ofiarą koronawirusa w Polsce.

Szpital był zamknięty, teraz powoli wraca do pracy, bo wyniki nie potwierdziły KORONAWIRUSA. Próbki pobrano łącznie od 72 osób- personelu medycznego i pacjentów. Wszystkie wyniki są ujemne.

To bardzo dobra wiadomość. Decyzją inspekcji sanitarnej personel wrócił już do pracy. Oddział, na którym przebywała pacjentka zakażona koronawirusem jest nadal zamknięty, ale dwa pozostałe już otwarte.

Mówi Tomasz STUBE, rzecznik Wojewody Wielkopolskiego.

Na domowej kwarantannie są jeszcze osoby, które miały kontakt z 37 -latką, z jej otoczenia rodzinnego i pracy. Wyniki ich badań powinny być znane we wtorek. Dzieci z przedszkola, w którym pracowała kobieta, nie są objęte kwarantanną, bo minął 14-dniowy okres wylęgania wirusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE