Rusza aplikacja "Kwarantanna domowa", która ma pomóc policji w kontroli osób objętych kwarantanną.

2020-03-23 10:45
Rusza aplikacja Kwarantanna domowa, która ma pomóc policji w kontroli osób objętych kwarantanną.
Autor: Ministerstwo Cyfryzacji Aplikacja "Kwarantanna domowa"

Coraz szybciej rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Tak jak i objętych kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym. Na chwilę obecną na terenie Kalisza i Powiatu kaliskiego kwarantanną objęte są 234 osoby. W kontroli osób, które poddane są kwarantannie ma pomóc nowa aplikacja "Kwarantanna domowa", która została uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Jak informują funkcjonariusze, do osób, które są objęte kwarantanną, zostają wysłane wiadomości SMS z prośbą o zainstalowanie aplikacji. Nie jest to skomplikowane, a może pomóc policjantom, którzy kontrolują takie osoby. 

Wystarczy tylko pobrać na smartfona aplikację "Kwarantanna Domowa" ze Sklep Play albo App Store. Jeśli Twój numer jest już w bazie danych osób objętych kwarantanną to tylko wystarczy w aplikacji wpisać swój numer telefonu i aktywować system. Jeśli aplikacja nie zadziała, to prosimy powtórzyć aktywację za jakiś czas, bo widocznie Twój numer nie został jeszcze dopisany do bazy danych. Otrzymasz stosowne komunikaty.

Czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

Obecnie w Kaliszu i Powiecie kaliskim liczba osób objętych kwarantanną to ponad 230. I ta liczba zapewne zwiększy się. 

Przynajmniej raz dziennie policjanci odwiedzają miejsca zamieszkania tych osób, kontrolują czy pozostają one w kwarantannie. Na chwilę obecną kaliscy policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów związanych ze złamaniem kwarantanny. 

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

Więcej informacji na temat Aplikacji "Kwarantanna domowa" znajdziecie TUTAJ:https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikacja-kwarantanna-domowa--najpierw-sms-pozniej-aktywacja

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE