Przejadą na rowerach ponad TRZY tysiące kilometrów by pomóc Julce i Karolowi

2022-06-16 13:11
Przejadą na rowerach ponad TRZY tysiące kilometrów by pomóc Julce i Karolowi
Autor: organizatorzy To już 4.edycja akcji Pomaganie za Jechanie

Dla Julii i Karola podopiecznych Fundacji Bread of Life. Na rowerach przemierzą całą Polską. Wielkimi krokami zbliża się 4. już edycja akcji Pomaganie za Jechanie. W charytatywnej sztafecie udział weźmie czternastu zapaleńców, którzy przejadą ponad trzy tysiące kilometrów. Pierwsi uczestnicy wystartują już 25 czerwca.

Miesiące przygotowań za nimi. Już lada moment grupa czternastu śmiałków z Kalisza, Ostrowa i nie tylko wyruszy w Polskę. Chcą w ten sposób zebrać pieniądze potrzebne na sprzęt i rehabilitację dla Julki i Karola podopiecznych Fundacji Bread of Life.

25 czerwca rusza Krzysztof i Rafał z Kalisza do Jeleniej Góry. Stamtąd dojeżdżają do Karpacza. Z Karpacza jadą ścianą zachodnią Polski aż do Świnoujścia. Będzie to trwało do 2 lipca. Następnie Helpusia- czyli naszą sztafetową pałeczkę przejmie Maciej i Adrian. Oni wyruszą na wschód, aby dotrzeć do Gdańska. 6 lipca pałeczkę przejmie Michał, Renata i Iza. Oni przejadą trasę z Gdańska do Lublina. To najdłuższy odcinek, który liczy ponad 800 km. 15-19 lipca Ronald i Patryk pojadą z Lublina do Rzeszowa. Następnie 19 lipca spotkają się z Anną i Marleną, to są dziewczyny, które poznaliśmy podczas poprzedniej akcji i w tym roku zdecydowały, że chcą nam pomóc. Dziewczyny przejadą odcinek z Rzeszowa do Częstochowy. Ostatnia ekipa to Dominik i Iza. Oni zakończą trasę w Jeleniej Górze.

Mówi Michał Majchrzak, jeden z organizatorów akcji.

Celem akcji jest zebranie 50 tysięcy złotych.

Na zbiórce mamy ustawione 50 tysięcy złotych, ale jesteśmy realistami i stawiamy poprzeczkę 30 tysięcy złotych. Oczywiście chcemy się miło zaskoczyć. Każdy grosz, który wpadnie będzie cenny dla dzieci i ich rodzin. Znamy już potrzeby. Karol w tym roku zbiera na specjalistyczny wózek. Chłopak rośnie dość szybko, a taki wózek musi być do niego dostosowany. Koszt wózka to około  27 tysięcy złotych, więc chcemy jakąś część dołożyć. Julia potrzebuje turnusów rehabilitacyjnych, które kosztują od 10 nawet do 15 tysięcy złotych. Są to duże kwoty. Dlatego naszą akcją chcemy ich wspomóc.

Dodaje Michał Majchrzak.

Akcję można wspomóc TUTAJ

Medialnie wyprawę wspiera RADIO ESKA :)

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE