Produkowali amfetaminę. Teraz mogą posiedzieć

2022-05-05 10:08
Grupa narkotykowa rozbita
Autor: pixabay

W ciągu roku mieli wyprodukować co najmniej 45 kilogramów amfetaminy i sprzedać ją hurtowo. Teraz najbliższe lata mogą spędzić w więzieniu. Policja w Kaliszu zatrzymała pięć osób podejrzanych o produkcję i handel narkotykami. Grupa działała od stycznia ubiegłego do lutego tego roku. Wpadła w kwietniu.

Zdaniem prokuratury – na koncie działającej rok grupy jest kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

Podczas przeszukania - u podejrzanych znaleziono nie tylko narkotyki, ale także sprzęt, który służył do produkcji.

W trakcie przeszukania u podejrzanych znaleziono m.in. ponad 2 kilogramy amfetaminy, oraz ponad 3 - amfetaminy w formie płynnej. Na miejscu zabezpieczono także narzędzia, przy pomocy których narkotyki produkowano- mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim..

Podejrzani mają od 31 do 42 lat. Są mieszkańcami dwóch powiatów : kaliskiego i ostrzeszowskiego. Czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Prócz zarzutów dotyczących obrotu narkotykami i ich produkcji, podejrzani usłyszeli także zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania amunicji.

Wszystkim grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE