Powiat kaliski. Obozowisko powstańcze w Murowańcu

2023-01-18 19:39
Powiat kaliski. Obozowisko powstańcze w Murowańcu
Autor: organizatorzy

Obozowisko powstańcze w lesie w Murowańcu, w powiecie kaliskim, to jedna z pięciu części projektu „A mundury ich były szaraczkowe. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim." Rekonstrukcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 stycznia. Początek o godzinie 16.00.

Z początkiem roku Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku rozpoczyna realizację projektu "A mundury ich były szaraczkowe. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim". Pierwszą z pięciu zaplanowanych w ramach projektu rekonstrukcji jest OBOZOWISKO POWSTAŃCZE W LESIE - MUROWANIEC. W programie przygotowano szereg atrakcji.

Będzie m.in. przemarsz z pochodniami, inscenizacja historyczna z początków Powstania Styczniowego, przygotowywanie broni, pożegnanie powstańców, odczytanie Manifestu 22 stycznia oraz atak Rosjan na obóz powstańczy.

Mówi Ewa Kłysz, z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

Dla zwiedzających dostępne będzie również stoisko Muzeum Historii Przemysłu, gdzie każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie zakorkować na pamiątkę butelkę z ostemplowanym i podpisanym przez siebie manifestem Centralnego Komitetu Narodowego na zabytkowej korkownicy pochodzącej ze zbiorów Muzeum w Opatówku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE