Podziel się krwią! 25 lipca odbędzie się kolejna akcja poboru krwi

2021-07-21 12:11 MarRaj
Podziel się krwią! 25 lipca odbędzie się kolejna akcja poboru krwi
Autor: Urząd Miasta Kalisza/kalisz.pl

Krew jest cały czas potrzebna! W wakacje zapotrzebowanie na ten cenny lek wzrasta. Dlatego tak ważne jest, by się nią dzielić. I będzie do tego okazja. Już w najbliższą niedzielę (25 lipca) w Szczypiornie odbędzie się akcja poboru krwi.

W najbliższą niedzielę, 25 lipca, przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, przy ulicy Wrocławskiej 209, stanie mobilny ambulans do poboru krwi. Akcja odbędzie się w godzinach od 09.30 do 13.30.

Krew może oddać osoba między 18 a 65 rokiem życia, która jest zdrowa i waży co najmniej 50 kg. Przed oddaniem trzeba zjeść lekki posiłek i wypić dużo wody. Należy zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

Organizatorem niedzielnej akcji jest Polski Czerwony Krzyż, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu we współpracy z Urzędem Miasta Kalisza. Dawcy mogą liczyć na upominki.

A osoby, które oddadzą krew w okresie do 15 października br., mogą wziąć udział w konkursie „Oddaj krew, przelej życie”, który organizuje kaliskie krwiodawstwo. Szczegóły znajdziecie TUTAJ: https://krwiodawstwo.kalisz.pl/