Pierwsze próby łamania kwarantanny w Kaliszu

2020-03-31 16:19
Pierwsze próby złamania kwarantanny w Kaliszu
Autor: MR asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Zwiększa się liczba mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego objętych kwarantanną. Obecnie liczba ta wynosi 630. Nie wszyscy jednak przestrzegają zasad. Policja w Kaliszu odnotowała pierwsze próby łamania kwarantanny.


Osoby, które poddane są kwarantannie, mają obowiązek przebywania w wyznaczonym do tego miejscu. Funkcjonariusze policji codziennie sprawdzają, czy osoby te przestrzegają zasad. Niestety, pojawiają się pierwsze próby łamania kwarantanny. 


66-letnia kaliszanka, którą mieli skontrolować kaliscy dzielnicowi. Podczas rozmowy telefonicznej zachowywała się wulgarnie i rozłączyła rozmowę. Kiedy policjanci ponownie połączyli się z tą kobietą, ta w ordynarny sposób odmówiła poddania się kontroli, odpowiedzenia na pytania
i podejścia do okna. Sporządzona z tej kontroli dokumentacja trafiła do Zespołu Spraw Wykroczeń, który będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie.

Mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi nawet 30 tysięcy złotych kary.

kwarantanna
Autor: Ministerstwo Zdrowia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE