Piękne "gospodynie" z powiatu ostrowskiego!

2021-09-21 12:13
miss
Autor: za Piotr Kuroszczyk fb/ wójt Gminy Ostrów

Są nie tylko gospodarne i zaradne ale i PIĘKNE. I właśnie zdobyły swoje pierwsze tytuły. Ewa Szymańska z Wysocka Wielkiego i Karolina Przytuła ze Świeligowa jednymi z najpiękniejszych wśród członkiń Kół Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce. Wybory odbyły się w ramach wielkopolskiego etatu festiwalu KGW "Polska od Kuchni" w Swarzędzu.

W Wielkopolskim finalne konkursu startowało 16 pięknych i nietuzinkowych gospodyń.

Ewa Szymańska zdobyła tytuł MISS Wdzięku Publiczności. Karolina Przytuła z KGW Świeligowianki - wyróżnienie.

Impreza była zorganizowana z rozmachem. Było wiele kół KGW z naszej gminy Ostrów Wielkopolski i z powiatu ostrowskiego. Wyglądało to, jak klasyczne wybory miss. Każda z kandydatek musiała pokazać się najpierw w stroju codziennym, potem w stroju regionalnym i na koniec w wieczorowym. Trzeba było się dobrze zaprezentować, powiedzieć kilka słów o swoim regionie i o sobie.  

KGW w Wysocku, w którym jestem, działa krótko - jak na historię takich grup, bo dopiero od dwóch lat. Ale działa prężnie.

Naszą kulinarną specjalnością jest żurek i świeżonka. Robimy też różnego rodzaju akcje charytatywne z których słyniemy. Organizujemy różnego rodzaju warsztaty, wręczamy kwiaty dla naszych najstarszych członkiń. Nazwaliśmy to „Z kwiatami dla seniora”.

Warto również dodać, że w konkursie kulinarnym w Swarzędzu wyróżnienie otrzymały panie z KGW Lewków, a w konkursie artystycznym wyróżniony zostało KGW Świeligów.

Mówi Ewa Szymańska.

Finał konkursu odbędzie się jeszcze we wrześniu w Warszawie.

Warto również dodać, że w konkursie kulinarnym w Swarzędzu wyróżnienie otrzymały panie z KGW Lewków, a w konkursie artystycznym wyróżnione zostało KGW Świeligów.

Kuyavian Slow Wedding, czyli alternatywne targi ślubne w Bydgoszczy
Źródło: Piękne "gospodynie" z powiatu ostrowskiego!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE