Pędził z prędkością 142 km/h w terenie zabudowanym. Kolejny drogowy pirat w rękach kaliskich policjantów

2022-06-03 10:27
Pędził z prędkością 142 km/h w terenie zabudowanym. Kolejny drogowy pirat w rękach kaliskich policjantów
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Mimo licznych apeli ze strony policjantów wciąż wielu kierowców nagminnie łamie przepisy. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 48-letni mężczyzna, który w terenie, gdzie obowiązuje „50-tka” pędził z prędkością 142 km/h. Teraz musi liczyć się konsekwencjami.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z podkaliskich miejscowości.

Kierowca Seata w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 142 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 92 km/h funkcjonariusze z drogówki nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 2500 zł. Na konto 48-latka wpłynęło również 10 punktów karnych.

Informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci cały czas apelują o mądrą i zgodną z przepisami jazdę.

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE