przemoc

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Ostrów. Mieli zabić bezdomnego. Prokurator czeka na opinię biegłych

2023-03-27 6:10

Czekają na opinie kryminalistyczne. Potem potrzebne będą jeszcze badania psychiatryczne podejrzanych. Trwa śledztwo w głośnej sprawie brutalnego zabójstwa bezdomnego – w październiku ubiegłego roku w Ostrowie. Mężczyznę miało zabić dwóch 18-latków.

Opinia kryminalistyczna ma być lada moment. Potem o podejrzanych wypowie się biegły psychiatra.

Trwa śledztwo w głośnej sprawie śmiertelnego pobicia bezdomnego w Ostrowie Wielkopolskim, w październiku ubiegłego roku.

Zarzuty zabójstwa usłyszało dwóch 18-latków, którzy podczas przesłuchania przyznali się do winy.

- Podczas śledztwa podejrzani przyznali się do winy - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Zeznali, że feralnej nocy wspólnie się bawili, pili alkohol, jeździli po mieście, kręcili filmiki, które potem chcieli zamieścić w internecie. W pewnym momencie wpadli na pomysł, by pojechać do jednego z pustostanów. Tam był 60-letni bezdomny. 18-latkowie zaatakowali mężczyznę.

Sprawcy mieli być wyjątkowo brutalni. Nie tylko bili i kopali 60-latka, ale także uderzali go drewnianym kołkiem i butelką.

Teraz prokurator czeka na wyniki badań kryminalistycznych, które pozwolą ustalić, który cios spowodował śmierć 60-latka.

Kolejnym etapem śledztwa będą badania psychiatryczne podejrzanych.

18-latkom grozi do 25 lat więzienia.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Możesz być z siebie dumny od 9/15

Pytanie 1 z 15
Jak miał na imię pisarz Piasecki, piszący o rzeczywistości życia na pograniczu polsko-radzieckim oraz satyry o "demokracji ludowej"?
Źródło: Ostrów. Mieli zabić bezdomnego. Prokurator czeka na opinię biegłych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE