Municypalni pomagają zwierzętom

2022-05-17 14:05
Municypalni pomagają zwierzętom
Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

Ponad 150 zgłoszeń i interwencji dotyczących pomocy zwierzętom odnotowała od początku tego roku Straż Miejska w Kaliszu. Dotyczą one zwierząt domowych, jak również dziko żyjących.

Straż Miejska w Kaliszu przyjęła 54 zgłoszenia, które dotyczyły bezpańskich, zabiedzonych, chorych, rannych i padłych psów. 42 zawiadomienia dotyczyły kotów, 22 zgłoszenia były z informacją o gołębiach oraz 16 próśb o pomoc sarnom. Pozostałe zgłoszenia to jelenie, łabędzie, lisy, jastrzębie, cukrówki, kaczki, borsuki, świnki morskie, zające, jeże, kuny a nawet pszczoły.

Bardzo często są to zwierzęta wolno żyjące. Bywa, że pomagamy zwierzakom rannym, chorym, wymagającym pomocy weterynaryjnej. Zwracamy także uwagę na  bezpańskie stworzenia. W zależności od zdarzenia zwierzęta są przez nas przekazywane albo do centrum weterynarii, albo do schroniska dla zwierząt. W przypadku gdy mamy zawiadomienie o padłym zwierzęciu na terenie miasta Kalisza, wówczas przekazujemy informację do Ochotniczej Straży Pożarnej, która jest odpowiedzialna za zabranie tego pupila i odpowiednią jego utylizację.

Mówi Agata Dybioch, rzeczniczka Straży Miejskiej w Kaliszu.

Zgłoszenia dotyczące rannych lub martwych zwierząt przyjmowane są pod numerem alarmowym 986.

Dzikie, egzotyczne zwierzęta. Rozpoznacie je, co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jak się nazywa słynny prowadzący/narrator programów przyrodniczych produkcji BBC, który od lat 50. XX w. przybliża nam życie dzikich zwierząt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE