Medycy będą mogli skorzystać z obiektów Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu

2020-04-08 13:58
medyk
Autor: pixabay

Obiekty Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu zostaną przygotowane i udostępnione dla lekarzy oraz personelu medycznego, którzy codziennie narażają swoje zdrowie i życie, by ratować innych. Taka jest decyzja płk. dr. Marcina Strzelca Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

Koronawirus nie daje za wygraną. A lekarze i personel medyczny codziennie narażają swoje zdrowie i życie, by ratować innych.
Wielu z nich boi się o bezpieczeństwo swoich najbliższych i po skończonym dyżurze  nie wraca do rodzinnych domów. W związku z tym potrzebne są dla nich  miejsca, gdzie będą mogli odpocząć. Dlatego obiekty Kampusu Mundurowego w Kaliszu będą do dyspozycji medyków. 

Z pomocą medykom przyszedł płk dr Marcin Strzelec Rektor-Komendant naszej uczelni.  Na jego polecenie  miejsca w  obiektach Kampusu
Mundurowego WSKiP w Kaliszu zwolnione przed kilkoma tygodniami przez naszych studentów udostępnione zostaną właśnie pracownikom ochrony  zdrowia.

Mówi kpt. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

Rozwój epidemii stawia przed naszym społeczeństwem nowe wyzwania, którym musimy sprostać. W obecnej, niewątpliwie trudnej sytuacji lekarze i personel medyczny są bardziej niż inni narażeni na kontakt z koronawirusem, a zapewnienie im optymalnych warunków pracy, jest naszym społecznym obowiązkiem. Dlatego też poleciłem przygotowanie 50 miejsc w domach studenckich Kampusu Uczelni w Kaliszu na potrzeby pobytu w nich personelu medycznego. Przekształcenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu na Kampus Mundurowy WSKiP w chwili obecnej umożliwia nam optymalne wykorzystanie jego obiektów i infrastruktury dla statutowej działalności uczelni, która jest jednostką autonomiczną. Jej niezależność przejawia się we wszystkich obszarach działania uczelni, w tym również w podejmowaniu decyzji ważnych z punktu widzenia interesu społecznego, dobra obywateli, troski o dobro wspólne. Przyjęcie odpowiedzialności za poszerzoną skalę autonomicznie podejmowanych rozwiązań wymaga świadomej refleksji całego naszego społeczeństwa. Rozumne korzystanie z autonomii jest także dla naszych studentów ważną lekcją racjonalności.

Dodaje płk dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant WSKiP.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE