MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu zachęca do udziału w konkursie „Maria w kratkę”

2022-12-16 14:02
MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu zachęca do udziału w konkursie „Maria w kratkę”
Autor: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

W ramach obchodów roku Marii Konopnickiej w Kaliszu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka organizuje konkurs pt. „Maria w kratkę”. Zabawa polega na wypełnieniu krzyżówki związanej z życiem i twórczością poetki.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 26 grudnia. Jak się okazuje pierwsze rozwiązania już docierają do Asnykowej czytelni. Mówi Arkadiusz Błaszczyk, kierownik Biblioteki Głównej

Konkurs polega na wypełnieniu krzyżówki, pomieszaliśmy pytania łatwe z trudniejszymi i z takimi, na które mamy nadzieję nie da się znaleźć odpowiedzi w Internecie, trzeba więc sięgnąć do książek. Mamy nadzieję, że będzie jak najwięcej dobrych odpowiedzi. Już teraz widzimy, że kaliszanie dają radę i nadsyłają  poprawnie wypełnione krzyżówki. Także zostało niewiele miejsc na liście także zapraszamy do korzystania.

Osoby, które prawidłowo i najszybciej rozwiążą krzyżówkę, otrzymają nagrody. Regulamin i krzyżówkę znajdziecie TUTAJ

QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego. To był znak rozpoznawczy złodziei, któremu czoła stawił "Kevin sam w domu". Po obrabowaniu domu:
QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE